Pakistanlı gençleri kaçırıp işkence yaptılar!

Pakistanlı gençleri kaçırıp işkence yaptılar!

İstanbul’da Pakistanlı 3 genci kaçırarak işkence yapan kişiler yakalandı.

Pakistan uyruklu 3 genci kaçırarak, işkence yaparken çektikleri videoları yurt dışında bulunan ailelerine göndererek fidye isteyen şüpheliler yakalandı. 12 gün boyunca zorla tutulan ve türlü işkencelere maruz kalan Pakistan uyruklu gençler, polis tarafından bulunduktan sonra hastaneye kaldırıldı. Pakistanlı gençleri kaçıranlar ise tutuklandı.

ÖNCE KAYIP OLARAK ARANDILAR

İstanbul’da polise başvuran Pakistan uyruklu Muhammad Shahbaz j.Q., Tekirdağ’dan çalışmak için geldiklerini ancak yanında bulunan 3 arkadaşının ev aramaya gittikten sonra esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğunu söyleyerek yardım istedi. Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan müracaat üzerine polis önce gençleri kayıp olarak ararken, gençlerin ailesinin yurt dışından gönderdiği bir video soruşturmanın seyrini değiştirdi.

İŞKENCE VİDEOLARI ORTAYA ÇIKTI

Arkadaşlarının kayıp müracaatını yapan Muhammad Shahbaz j.Q., bir kez daha polise giderek kayıp gençlerin ailesinin gönderdiği videoları polise teslim etti. Videolarda kayıp gençlerin elleri ve ayaklarının bağlanarak işkence yapıldığı ve ailelerden 50’şer bin lira fidye istendiği görüldü. Bu gelişme üzerine Gasp Büro Amirliği tarafından başlatılan soruşturmada kaçırılan gençleri bulmak için yaralı olma ihtimalleri de göz önüne alınarak adeta zamana karşı bir yarış başlatıldı. Bahçelievler bölgesinde zorla tutuldukları öğrenilen gençleri bulmak için 3 gün içinde onlarca adrese baskın yapıldı. Sonunda Soğanlı Mahallesi'nde bir depoya yapılan baskında gençlere ulaşıldı.

İŞKENCE 12 GÜN BOYUNCA DEVAM ETTİ

Polisin gece yarısı yaptığı baskında kaçırılan Ali S. (24) , Solat A. (32) ile Vakkar A. (30) elleri, ayakları bağlı, yüzleri bantla sarılmış bir halde bulunarak kurtarıldı. Baskın sonrasında gençlerin başında bekleyen 6 kişi ile bunlarla bağlantılı Afganistan uyruklu 2 şüpheli gözaltına alındı. Kurtarılan Pakistanlı gençler çağırılan ambulanslarla hastaneye gönderildi. Günlerce işkence gördükleri tespit edilen gençlerin vücutlarında çok sayıda bıçak yarası ve sigara izinin bulunduğu belirtildi.

Şüpheliler Mohammet S.(18), Mohammet S.(24), Abdullah C.(20), Muhammet T.(20), Ansan K.(23), Marsullah S.(20), Fesik K.(20) ve Semi K.(23) işlemlerinin ardından adliyeye gönderildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. (DHA)

www.evrensel.net