Lugansklı eğitimcilerden enformasyon semineri

Lugansklı eğitimcilerden enformasyon semineri

Lugansk Halk Cumhuriyeti’nde eğitim emekçilerinin düzenlediği seminere Evrensel de davet edildi.

Ukrayna’dan bağımsızlığını ilan eden iki cumhuriyetten biri olan Lugansk Halk Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası, “Enformasyon Çalışması” başlıklı bir seminer düzenledi.

Sendikanın Cumhuriyet Komitesi tarafından şube temsilcilerine yönelik yapılan seminer Başkent Lugansk’ta gerçekleştirildi. Sendika Başkanı Oleg Valeryeviç Koval’in açılış konuşması ile başlayan seminere, Komite Başkan Yardımcısı Geliana Skubko’nun yanı sıra Evrensel’i temsilen Gazeteci Okay Deprem katıldı.

Toplantıda ‘Enformasyon çalışması’nın temelleri, amaçları, görevleri, ana yönelişleri, metod ve formları tartışıldı.

Sendika Başkanı Oleg Koval, LNR Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası çalışanlarının, kendi bütünlüklü enformasyon politikalarını oluşturmasının ve uygulamasının taşıdığı önemin altını çizerken, söz konusu alanda bu türden eğitici etkinliklerin daha sık örgütleneceğini söyledi.

DONBASS’A DAİR GERÇEK HABER İHTİYACI

Seminerde konuşan Evrensel Ukrayna-Rusya ve Bağımsız Cumhuriyetler Muhabiri Okay Deprem de Donbass bölgesine geliş öyküsünü, bölgede edindiği tecrübeleri aktararak, ‘Türkiye’deki okuyuculara bölgeye ilişkin gerçeği ve doğruyu aktarma’ amacı taşıdığını belirtti. (Lugansk/EVRENSEL)

www.evrensel.net