‘Gerçekleri halka anlatmak gerekiyor’

‘Gerçekleri halka anlatmak gerekiyor’

Okurlarımız Ankara ve İzmit’te düzenlenen dayanışma etkinliklerinde buluştu.

Evrensel okurları Ankara’da Çankaya, Sincan ve Keçiören ilçelerinde düzenlenen etkinliklerde buluştu. Çankaya’da düzenlenen kahvaltıda konuşan Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan, iktidarın gerçekleri halktan gizlemek için basın ve sosyal medyaya yönelik baskıları arttırdığını söyledi. Gürkan, “Türkiye askeri neden Suriye’de bu gerekçelerin bilinmesini istemiyorlar” dedi. Gürkan, gerçeklerin olduğu gibi halka anlatılması gerektiğini vurguladı.

Keçiören’de de Emek Partisi Keçiören İlçe Örgütü tarafından Tutluca Köy Derneği’nde dayanışma kahvaltısı düzenlendi. Evrensel Ankara Temsilcisi Cem Gurbeoğlu ve EMEP Disiplin Kurulu Üyesi Fevzi Ayber’in katıldığı kahvaltıda konuşan Gurbetoğlu, AKP iktidarının farklı seslere tahammülünün kalmadığını ifade etti. Sincan’da da Evrensel’le dayanışma için kokteyl düzenledi ve müzik dinletisi yapıldı.

‘İZMİT’TE DAYANIŞMA KAHVALTISI’

Evrensel okurları Kocaeli’de de kahvaltıda buluştu. İzmit’te Cafe Vera’da yapılan etkinliğe Kocaeli Üniversitesi’nden ihraç edilen Doç. Dr. Aynur Özuğurlu katıldı. Özuğurlu, “Biz ihraç edildiğimizde de öncesinde de sonrasında da Hayatın Sesi ile birlikte hep yanımızda oldu. O yüzden Evrensel ile dayanışmak önemli diye düşünüyorum” diye konuştu. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net