Düğün fotoğrafı bile suç sayıldı

Düğün fotoğrafı bile suç sayıldı

Tutuklanan Mersin Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu’nun bir düğünde çekilen fotoğrafı iddianamede suç olarak yer aldı.

Tutuklanan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı yüksel Mutlu’nun katıldığı cenaze törenlerinden basın açıklamalarına, attığı her adımının suç unsuru yapıldığı ortaya çıktı. Polis sorgusunda Mutlu’nun bir düğünde çekilen fotoğrafının da eylemde çekildiği iddia edilerek suçlamalara dayanak yapıldığı ortaya çıktı. Mersin’de HDP’ye dönük operasyonlar kapsamında tutuklananlar arasında bulunan ve yerine kayyım atanan DBP’li Akdeniz Belediye Eş başkanı Yüksel Mutlu’nun görev süresince adım adım izlendiği ortaya çıktı. Görev yaptığı dönemde partisinin yanı sıra demokratik kitle örgütleri tarafından düzenlenen basın açıklamaları, katıldığı cenaze törenleri suç unsuru olarak gösterildi.

Mutlu’nun 2014’te katıldığı bir düğün töreninde çekilen fotoğrafları da eylemde çekilmiş gibi gösterildi. Mutlu kendisine gösterilen fotoğraf için “Benim resmimin bulunduğu görüntü bir düğün resmine aittir. Bahsettiğiniz gibi bir eylem olmadı. Olduysa da ben katılmadım. Tespit tutanağı yanlış düzenlenmiş” dedi. Mutlu’ya yöneltilen suçlamaların 2014 ve 2015 yıllarını kapsadığı görülürken, Paris’te katledilen 3 Kürt kadın siyasetçiden Leyla Şaylemez’in Mersin’de düzenlenen cenaze törenine katılması suç sayıldı.

Yine Şaylemez adına Akdeniz Belediyesi tarafından yapılan çocuk parkı ile birlikte çocuk parkına Şaylemez’in heykelinin dikilmesi de suç unsuru olarak gösterilirken, parkın KCK’nin talimatı ile “Şehitlik” olarak kurulduğu öne sürüldü.

Mutlu, cenaze törenlerine Belediye Başkanı olduğu kentte yaşayan ve aynı zamanda partilileri olan insanların acılarını düşünerek, insani ve dini vecibelerin yerine getirilmesi kapsamında katıldığını belirtti. (DİHABER)

www.evrensel.net