25 Aralık 2016 15:56

Kar tüm Türkiye'yi etkisi altına alacak

Meteoroloji'nin yaptığı beş günlük değerlendirmede yarın yurt genelinde kar bekleniyor. Kar, çarşambadan itibaren İstanbul'da görülecek.

Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın yurdun geniş kesimlerinde kar yağışı beklendiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, Akdeniz Bölgesi ile Konya ve Karaman çevrelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı, çarşamba gününden itibaren ise İstanbul’da da görülecek.

‘BUZLANMA VE DON UYARISI’

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, yoğun kar nedeniyle çığ tehlikesi, buzlanma ve don olayı gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle denildi: “Yapılan son değerlendirmelere göre, 26 Aralık Pazartesi sabah saatlerinden itibaren Akdeniz Bölgesi’nin yüksekleri (Antalya, Mersin, Kahramanmaraş ve Adana’nın 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri) ile Karaman ve Konya çevrelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Kar yağışlarının Salı günü öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz hafta ekstrem kar yağışlarının yaşandığı bölgede, yeni kar yağışlarıyla birlikte, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ tehlikesi, çatı çökmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Çatıdan düşen kar 3 otomobilde hasara yol açtı

SONRAKİ HABER

AKP Sözcüsü Çelik: Hükümetin vazifelerinin çok ötesinde bir durum

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa