29 Mart 2011 13:20

Mısır’da seçim Eylül’de

Mısır’da eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in görevi bırakmasının ardından iktidarı devralan askeri yönetim, ülkede parlamento seçimlerinin Eylül ayında yapılacağını duyurdu. Devlet başkanlığı seçimleriyle ilgili ise şimdilik bir tarih vermekten kaçınan askeri yetkililer, olağanüstü hal uygulamas

Mısır’da seçim Eylül’de

Paylaş

Mısır’da eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in görevi bırakmasının ardından iktidarı devralan askeri yönetim, ülkede parlamento seçimlerinin Eylül ayında yapılacağını duyurdu. Devlet başkanlığı seçimleriyle ilgili ise şimdilik bir tarih vermekten kaçınan askeri yetkililer, olağanüstü hal uygulamasının da Eylül ayından önce kaldırılacağını açıkladı.

Geçici hükümetin aldığı kararı açıklayan general Memduh Shahen, merakla beklenen açıklamayı yaptı: “Olağanüstü hal uygulaması yürürlükte oldukça ne parlamento seçimleri ne cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılabilir. Her ülkede kaos yaratabilecek düzensizlikler olabilir. Parlamento seçimleri Eylül ayında yapılacak.”

Bu arada Mısır’da Hüsnü Mübarek rejiminin 28 Ocak’ta düşürülmesinden sonra yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağı, 3 saate indirildi. Ülkede sokağa çıkma yasağı sabah 02:00 ile 03:00 arasında uygulanacak. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Halk kararlı, Salih inatçı

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa