TV10 emekçilerinin eylemi 12. haftasında

TV10 emekçilerinin eylemi 12. haftasında

Kapatılan TV10 televizyonunun emekçileri bu hafta yaptıkları eylemde bir kez daha TV’10’un açılmasını talep etti. 

TV10 televizyonu emekçileri, Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK) ile televizyonlarının kapatılmasını protesto ettikleri eylemin 12’inci haftasında da Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelerek Sultangazi Şube Başkanı Zeynel Odabaş’ın serbest bırakılmasını ve TV10’un geri açılmasını istedi. 

Çok sayıda vatandaşın destek verdiği eylemde, “Alevilerin sesi TV10 susturulamaz”, “Dönen dönsün yolunda ben dönmezem yolumdan”, “Alevi hak mücadelesi yargılamaz”, “Zeynel Odabaş serbest bırakılsın” pankartının açıldı, sık sık “Özgür basın susturulamaz”, “Alevilerin sesi susturulamaz” ve “Zeynel Odabaş serbest bırakılsın” sloganı atıldı.

‘ALEVİLERİN HABER ALMA HAKKI ELİNDEN ALINDI’

12 Haftadır bu meydanda televizyonları açılması için mücadele ettiklerini söyleyen  TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin,  “TV10’un açılması için bugün bir bu meydandayız. Maraş katliamının 38. yıldönümünde katliamı kınamak için bu meydandayız. Zeynel Odabaş serbest bırakılmasını için bu meydandayız” dedi.

Basın açıklaması destek vermek amacıyla gelen Aziz Baba Cemevi Başkanı Ender Can, Alevilerin haber alma hakkının elinden alındığı belirterek TV10'un tekrar yayın hayatına geri dönmesini talep etti. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER TV10