HDP: Noel ve Yaldo Bayramları Kutlu Olsun…

HDP: Noel ve Yaldo Bayramları Kutlu Olsun…

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nimetullah Erdoğmuş yaptığı yazılı açıklama ile Hristiyanların Noel Bayramı ve  Süryanilerin Yaldo Bayramı'nı kutladı

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nimetullah Erdoğmuş  Hristiyanların Noel Bayramı ve Süryanilerin Yaldo Bayramı'nı kutladığı açıklamada şunları söyledi: “Tüm Hıristiyan aleminin Noel Bayramı’nı (Kutsal Doğuş Yortusu’nu), Süryani halkının Yaldo Bayramı'nı ve yaklaşan yeni yılını en içten dileklerimizle kutluyor, yeni yılın barış, eşitlik ve özgürlük getirmesini diliyoruz. 

Hiçbir kimliğin, kültürün, inancın ve anadilin diğerinden üstün görülmediği, her yurttaşımızın eşit koşullarda bir arada yaşadığı bir ülke olma umudunu koruyor ve büyütüyoruz. Tüm dünyada mezhep ve din temelli çatışmaların arttığı bir dönemde, Hıristiyan yurttaşlarımızla birlikte tüm insanların barış ve huzur içinde yaşayacağı bir geleceği inşa etme noktasındaki kararlılığımızı sürdürüyoruz. 

Ortadoğu’daki farklı halkların ve inanç gruplarının yaşadıkları bu zor, çatışmalı, büyük insani bedellerin ödendiği savaş günlerinde, bayramların kardeşlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirmesini diliyoruz.” (HABER MERKEZİ)
 

www.evrensel.net