Mülkiyeliler Birliği 70'inci kuruluş yıldönümünü kutluyor

Mülkiyeliler Birliği 70'inci kuruluş yıldönümünü kutluyor

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu Birliğin kuruluşunun 70’inci yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Mülkiyeliler Birliği, 70 yıl önce bugün, 24 Aralık 1946’da kurulmuştu. 1943 yılı Mülkiye mezunlarından Ahmet Alpaslan, Asaf Cemal Aydar, Cevdet Özden, Cemal Tekinel, Faruk Aker, Halit Tokullugil, Halit Işıl, Hüsamettin Kılıç, Hayri Öncel, Naci Erten, Naci Tibet, Rahmi Tunçağıl, Sadettin Atay, Süleyman Sırrı Agun, Selahattin Akalın, Turhan Energin, Ziya Eralp ve Zeki Toker tarafından kurulan birlik 4 Ocak 1947’de de ilk genel kurulunu yapmıştı.

MB açıklamasında bu ilk genel kurulda konuşan Kurucu Üye Ziya Eralp'in, arkadaşları adına söylediği “Takdir buyurursunuz ki, aslolan kurmak değil, yaşatmaktır. Bu Derneği, Mülkiyeliler arasındaki bağlılık ve beraberliği bihakkın temsil edecek bir hale sokmaktır… Mülkiyeliler Birliği asla zümrevi bir teşekkül olmayacaktır. Ocaklıların bir aile samimiyeti içinde toplandıkları ikinci bir Mekteb-i Mülkiye olacaktır” sözlerini alıntıladı.

Açıklamada, "Birliğimiz o günden bugüne, Türkiye’nin her bakımdan ilerlemesi yönünde çalışmalar yaparken diğer taraftan da okul ve mezunlar arasında bir köprü olma sorumluluğunu yerine getirdi. 70 yıllık kesintisiz çalışmalar, Birliğimizin toplum nezdinde de saygın bir kurum olmasını sağladı. Bu yıldönümümüzde, Mülkiyeliler Birliği’ne bu güne kadar katkı sunanlar başta olmak üzere, bütün Mülkiyelilere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türkiye’nin hem Mülkiye’ye hem Mülkiyeliler Birliği’ne ihtiyacı olduğundan hareketle, Fakültemiz ve Birliğimizi yaşatma ve değerlerimize sahip çıkıp geliştirerek paylaşmanın Türkiye’ye olan borcumuz olduğu gerçeğini bir gün bile aklımızdan çıkarmadan, çalışmalarımızı sürdüreceğiz" denildi. (ANKA)
 

www.evrensel.net