Başbakan’a AKP’nin ‘öfkeli genç’leri soruldu

Başbakan’a AKP’nin ‘öfkeli genç’leri soruldu

IŞİD tarafından iki askerin yakılmasına dair Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verildi.

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, AKP’nin ‘bir grup öfkeli genç’ olarak gösterdiği IŞİD’e ilişkin Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

IŞİD’in rehin tuttuğu 2 askere yer verilen soru önergesinde askerlerin IŞİD tarafından canlı canlı yakıldıkları yönündeki iddia soruldu.

Önergede yer alan sorular şöyle:
- IŞİD tarafından yayınlanan videodaki görüntüler doğru mudur?

- Askerlerimiz Sefter Taş ve Fethi Şahin ne zamandan beri IŞİD tarafından rehin tutuluyordu? Bu iki askerimizin IŞİD tarafından rehin tutulması ile ilgili olarak ailelerine bilgi verilmiş miydi? Askerlerimizin şehit olmadan sağ salim ailelerine kavuşabilmesi için herhangi bir çaba gösterildi mi? Videodaki görüntüler gerçekse, çabalarınızın başarısız olma sebebi nedir?

- IŞİD terör örgütü başta olmak üzere terör örgütleri tarafından kaçırılan ve rehin tutulan kaç askerimiz vardır? Bu askerlerimizin sağ salim ailelerine kavuşabilmeleri için hangi adımlar atılmıştır?

- Fırat Kalkanı Harekâtı’na katılan askerlerimizin kışlık çadırlarının ve portatif ısıtıcılarının olmadığı, banyo yapamadıkları, yedek kılık kıyafetlerinin olmadığı, gıda ve beslenme sıkıntıları olduğuna yönelik iddialar basında yer almıştır. Bu iddialar doğru mudur? Doğruysa, AKP Hükümeti askerlerimizin bu durumunu düzeltmek için neden acil önlem almamıştır? (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net