'Bir saatte dava açan  savcı 49 gündür bekliyor'

'Bir saatte dava açan savcı 49 gündür bekliyor'

Tutuklu Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi avukat Bülent Utku, haklarında 49 gündür iddianame düzenlenmediğini söyledi.

Tutuklu Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi, Cumhuriyet gazetesi avukatlarından Bülent Utku, haklarında 49 gündür iddianame düzenlenmediğine dikkat çekerek “Muhabir Canan Coşkun’a 1 saatte dava açan savcı 49 gündür bize dava açamadı. Savcı çekinmesin davayı açsın” dedi.

CHP Milletvekili Şafak Pavey, önceki gün, Savcı Murat İnam’ın yürüttüğü soruşturma kapsamında 49 gündür Silivri Cezaevinde tutulan Cumhuriyet gazetesi yazar, çizer ve yöneticileriyle görüştü. Pavey’in görüştüğü Avukat Bülent Utku, iddianamenin 49 gündür hazırlanmadığına ve davanın açılmadığına dikkat çekerek, “Canan Coşkun’a 1 saatte dava açan savcı 50 gündür bize dava açamadı. Savcı çekinmesin davayı açsın. Canan’ın sorgusuna gittim. Adliyeden çıktıktan 1 saat sonra davayı açmıştı. Biz 50 gündür davanın açılmasını bekliyoruz. Nasıl olsa haklıyız. Hukuka aykırılığı sonunda dünya alem görüp işitecek” dedi. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu “En çok seslere hasretiz. Burada hiç ses yok. Ailemizin sesi yok, deniz sesi yok, kuş sesi yok. Ama beklediğimiz en büyük ve en değerli ses barışın, özgürlüklerin, kardeşliğin, yaşamın sesi. Bu sessizlik içinde Türkiye’nin sesini bekliyoruz” mesajını iletti. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net