23 Aralık 2016 00:20
Son Düzenlenme Tarihi: 23 Aralık 2016 00:24

Parlamenterler Arası Dayanışma Kampanyası büyüyor

55 HDP milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karşı Avrupa çapında başlatılan Parlamenterler Arası Dayanışma Kampanyası büyüyor.

Parlamenterler Arası Dayanışma Kampanyası büyüyor

Paylaş

HDP'nin sitesinde yer alan habere göre, Halkların Demokratik Partisi'nin 55 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karşı Avrupa çapında başlatılan "Deputies for Deputies" (Parlamenterler Arası Dayanışma) Kampanyası'na yabancı ulusal ve özerk parlamentolar tarafından katılım her geçen gün artıyor.

Bugüne kadar Avrupa Parlamentosu da dahil olmak üzere Fransa, Almanya, İsviçre gibi ülkelerin parlamentolarından 382 parlamenter HDP'li milletvekilleriyle dayanışma amacıyla kampanyaya aktif olarak katıldı.

Türkiye'deki gelişmeler hakkında sürekli bilgilendirilen dayanışmacı parlamenterler, seçilmişlere yönelik hukuk dışı uygulamaları kendi ülkelerindeki hükûmet, parlamento, medya ve sivil toplumun gündemine taşıyarak duyarlılığın arttırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürmekteler.

Ayrıca dayanışmacı vekillerin, Adalet Bakanlığı cezaevi ziyaretlerine izin vermese de önümüzdeki dönemde ziyaret için Türkiye'ye gelecekleri belirtildi.

Eş Genel Başkanlarımız ve milletvekillerimizin tutukluluk halinin devam etmesine bağlı olarak, başka ülkelerin de katılımı ile daha fazla sayıda Avrupalı parlamenterin aktif bir şekilde kampanyaya dahil olması ve ortak dayanışma etkinliklerini gerçekleştirmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş'tan minik sevenine: Hayallerini hiç kaybetme

SONRAKİ HABER

CHP'li Öztrak: Paris'teki gösteriler Erdoğan’ın kimyasını bozmuş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa