DİB Meclisi gençlerle bir araya geldi

DİB Meclisi gençlerle bir araya geldi

Gençler, DİB Meclisi'nde Melda Onur ve Erdoğan Aydın ile bir araya geldi.

Gençler ile bir araya gelen DİB Meclisi, başlatmış oldukları "UZATMA" kampanyasına dair öneriler aldı.

Divriği Kültür Derneği'nde bir araya gelen Demokrasi İçin Birlik (DİB) Meclisi, OHAL'in kaldırılması ve uzatılmaması için başlattıkları "UZATMA" kampanyasını konuştu. Eski CHP Milletvekili Melda Onur ve Gazeteci Yazar Erdoğan Aydın, gençler ile sohbet ettiler.

Melda Onur, Demokrasi İçin Birlik Sürecinin 28 Haziran'dan bu yana oluşum sürecini anlattı. "Öncelikle demokrasi için bir araya gelmek gerekiyordu" diyerek bu oluşumun Rıza Türmen'in yazısının büyük etkisi olduğunu söyleyen Melda Onur, OHAL ve KHK'lara karşı bir kampanya başlattıklarını da ifade ederek, bu kampanyayı "UZATMA" başlığı ile başlattıklarını belirtti.

'BİRLİK VE DEMOKRASİ ÖNEMLİDİR'

Gazeteci Yazar Erdoğan Aydın, "Biz bütün bu süreci oluşturan insanlar için birlik ve demokrasi bizim için önemlidir. Toplumun bizim dışımızdaki kişilere ulaşması açısından önemli olduğunu düşündük" dedi. "Eğer başkanlık sistemine dair referandumu geçirirlerse geleceğe dair her kesim için yaşanması zor bir sürece girilecektir" diyen Aydın, bu gidişatı durdurmak için doğru şeyler yapılırsa engeleyebileceklerini söyledi. Erdoğan Aydın, "Toplumun bütün kesimlerini demokrasi paydasında birleştirerek iktidarın planını bozabiliriz diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Meclis'te, gençler de düşüncelerini belirterek kampanyaya ilişkin önemli önerilerde bulundular. DİB'i her kesimin içinde bulunacağı bir hareket olarak gören gençler, birlikte hareket etmek gerektiği fikrindeler.

"Az soru çok cevaba ihtiyacımız var" diyen gençler; barış, demokrasi ve laiklik için birlikte olmanın gerekliliğine vurgu yaptılar. (DİHABER)

www.evrensel.net