Nöbetçi yayın yönetmeni davalarında hapis istendi

Nöbetçi yayın yönetmeni davalarında hapis istendi

‘Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği’ kampanyasında yargılanan Şanar Yurdatapan için hapis istendi.

‘Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği’ kampanyasında yargılanan Şanar Yurdatapan için savcılık mütalaa verdi ve Yurdatapan için hapis istedi.

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Şanar Yurdatapan ve avukatları katıldı. Davada savunma yapan Yurdatapan, “Haber vermek bir gazetecinin hem görevi hem de hakkıdır. Bu aynı zamanda haber alma özgürlüğü ve hakkı olarak hepimizin özgürlüğü ve hakkıdır” dedi. Duruşma sonunda mütalaa veren savcı, Terörle Mücadele Kanunu’nun 7/2 maddesi uyarınca “örgüt propagandası yapıldığı” iddiasıyla Yurdatapan hakkında hapis cezası verilmesini istedi. Duruşma 13 Ocak 2017’ye ertelendi.

AYŞE BATUMLU’YA GELMEZSE TEDBİR

Aynı kampanya kapsamında avukat Ayşe Batumlu’nun yargılandığı dosyada ise Batumlu’nun gelecek celse duruşmaya katılmadığı takdirde hakkında tedbir alınacağı belirtildi. Duruşma 14 Şubat 2017’ye ertelendi.

Yayıncı İbrahim Aydın Bodur da yargılandığı dosya kapsamında ilk kez ifade verdi. Bodur, basın özgürlüğü kapsamında kampanyaya katıldığını söyledi. duruşma 13 Ocak 2017’ye ertelendi. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net