Ağrı’da tutuklananların sayısı 16’ya yükseldi

Ağrı’da tutuklananların sayısı 16’ya yükseldi

Ağrı’da gözaltında bulunanlardan 6 kişiden 5’i daha çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sabah saatlerinden itibaren Ağrı’da tutuklananların sayısı ise 16’ya yükseldi.Ağrı ve ilçelerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve Ağrı merkezde savcılığa çıkarılan 6

Ağrı’da gözaltında bulunanlardan 6 kişiden 5’i daha çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sabah saatlerinden itibaren Ağrı’da tutuklananların sayısı ise 16’ya yükseldi.

Ağrı ve ilçelerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve Ağrı merkezde savcılığa çıkarılan 6 kişinin adliyedeki işlemleri tamamlandı. Savcılıkta ifadesi alınan 6 kişiden BDP üyesi Nebahat Körnek serbest bırakılırken, BDP Genel Merkez çalışanı Veysel Biçer, BDP Ağrı İl Başkanı Kasım Polat, DTK üyesi İmram Oğul, BDP üyeleri Mensure Aslan ile Saime Bayar tutuklama talebiyle Ağrı Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliğine sevk edildi. Nöbetçi hakimlik 5 kişiyi, “Örgüt üyesi oldukları” iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dünden beri kent merkezi ve ilçelerde gözaltına alınanlardan tutuklananların sayısı ise 16’ya yükseldi. (AĞRI)

www.evrensel.net