Bekaert’ta grevi bitirme kararı mı alındı?

Bekaert’ta grevi bitirme kararı mı alındı?

Birleşik Metal-İş Sendikası, Bekaert işçileriyle grevin 15. gününde "Greve tamam mı, devam mı?" demek için bir araya geldi.

Bekaert grevinin 15. gününde patronun zam teklifini yenilemesi üzerine, Birleşik Metal-İş yönetimi “Greve tamam mı, devam mı?” diye sormak için işçileri sendikanın Kocaeli Şibe binasında bir araya getirdi.

İşçilerin verdiği bilgiye göre, toplantıda patronun zam teklifini revize ederek saat ücretine 1,5 liralık zam önerdiği, bu yeni teklifle birlikte greve devam edip etmeme yönünde işçilerin görüşlerine başvurulduğu belirtildi. Önerilen teklif üzerine yapılan oylamada grevi bitirme yönünde karar alındı. Greve devam etme yönünde görüş bildiren işçiler bu duruma tepki gösterirken, bazı işçiler ise toplantıyı terk etti.

GREVE TAMAM MI, DEVAM MI OYLAMASI!

8 Aralık’tan bu yana grevde olan Bekaert işçilerine patron grev öncesi ücretlere yıllık yüzde 11 oranında zam önermişti. Bu oranı kabul etmeyen ve yıllık yüzde 21 zam istedikleri için greve çıkan Bekaert işçileri, 15 gündür grevlerini sürdürüyordu. Sendika tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, patron ile yapılacak görüşme sonrası fabrika önünde açıklama yapılacağı söylendi. Birleşik Metal-İş yöneticileri Bekaert patronundan randevu alındığını ve bir görüşme gerçekleştirileceğini söylemekle yetindi. (Kocaeli/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Aralık 2016 16:43
www.evrensel.net