ABD: Rusya ile aramızdaki diyalog kopmadı

ABD: Rusya ile aramızdaki diyalog kopmadı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kirby, Kremlin Sözcüsü Peskov'un 'ABD'yle hemen hemen her düzeyde diyalog dondurulmuş durumda' sözünü değerlendirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, günlük basın toplantısında Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov'un "ABD'yle hemen hemen her düzeyde diyalog dondurulmuş durumda" yönündeki açıklamasını değerlendirdi.

Kirby, Peskov'un tam olarak neyi kastettiğini anlamadığını belirterek, "Rusya'yla çeşitli konularda aynı düşünmediğimiz net bir şekilde ortada, fakat aramızdaki diyalog kopmadı" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un salı günü telefonla görüştülerini aktaran Kirby, bugün de ABD Savunma Bakanlığı’nın Rus muhattaplarıyla telekonferansta Suriye konusunu ele aldığını bildirdi.

Kirby, "Önemli konularda diyalog devam etmektedir. Açıklamaların tam olarak neyi işaret ettiğini bilmiyorum. Fakat bu açıklamaların Washington ve Moskova arasındaki iletişimi yansıtmadığı bir gerçek. Bizim orada büyükelçiliğimiz var ve günlük olarak birçok konuda ilişki içerisindeyiz" şeklinde konuştu. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net
ETİKETLER ABDRusya