AKP Sözcüsü Aktay: Yedek milletvekilliği tartışma konusu

AKP Sözcüsü Aktay: Yedek milletvekilliği tartışma konusu

AKP Sözcüsü Yasik Aktay, partisinin MYK toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, AKP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrasında gündemi değerlendirdi.

Yasin Aktay Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a dönük suikasta ilişkin “Hedeflenen belki de Türkiye ile Rusya'nın arasının bozulması, Hedef sadece Rusya ve Büyükelçisi değildi” açıklamasında bulundu. Aktay da diğer iktidar üyeleri gibi suikasta ilişkin FETÖ’yü işaret etmekten çekinmedi:
“Teröristin FETÖ'nün kurumlarında ve FETÖ'nün eğitim süreçlerinden geçmiş birisi olduğunu görmemiz bizi doğrusu çok fazla şaşırtmamıştır.”

‘YEDEK MİLLETVEKİLLİĞİ BİR TARTIŞMA KONUSU’

AKP milletvekillerinin anayasa değişikliğindeki ‘yedek milletvekilliği’yle ilgili itirazlara da değinen Aktay, “Yedek milletvekilliği konusu bir tartışma konusu tabi. Dünyanın bir çok ülkesinde hatta bütün ülkelerde neredeyse böyle bir uygulama var. Herhangi bir durumda bir boşalma halinde seçime gitmek yerine süreci tamamlamak bir seçim bölgesinin temsilinde eksiklik bırakmamak açısından başvurulan bir uygulama” yanıtını verdi. (DHA)

www.evrensel.net