Özdağ: Hiçbir MHP'li 'evet' demez

Özdağ: Hiçbir MHP'li 'evet' demez

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, hiçbir MHP'linin böyle bir anayasa değişikliğine 'evet' demeyeceğine inandığını söyledi.

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ anayasa değişikliğine ilişkin konuştu. Hiçbir MHP'linin başkanlığa "evet" demeyeceğini savunan Ümit Özdağ, "Hiçbir milliyetçiye özerk federasyonun önünü açtıramazsınız. Açan Türk Milliyetçisi değildir zaten" dedi.

'HİÇBİR MHP'Lİ BÖYLE BİR ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE 'EVET' DEMEZ'

Özdağ, başkanlık sisteminin de içinde bulunduğu anayasa değişikliği teklifinin Anayasa Komisyonu'nda görüşülmeye başlanmasına ilişkin şunları söyledi: "Başkanlık rejimini temsil edenleri uyarmak istiyorum. Elinizde başkanlık yapamayacağınız bir devlet ve millet kalmazsa başkanlığın sizin için ne anlamı var. Suriye'de de Esad başkan. Bu anayasa değişikliğinin 123 ve 126'ncı maddelerinde yapılan değişiklik cumhurbaşkanlığına özerk bölge kurma fırsatı veriyor. Hiçbir MHP'linin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hele Erdoğan'ın eyalet sistemine daha önce karşı olmadığı ifadelerini yapmışken, başdanışmanı kısa süre önce anayasanın ilk dört maddesini kapsamına alacak değişiklikten bahsetmişken böyle bir anayasa değişikliğine 'evet' demeyeceğine inanıyorum. Meclis'teki Türk milliyetçisi milletvekillerini tanıdığıma inanıyorum. Hiçbir milliyetçiye özerk federasyonun önünü açtıramazsanız. Açan Türk Milliyetçisi değildir zaten" (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Aralık 2016 19:11
www.evrensel.net