21 Aralık 2016 16:43

CHP’li Canpolat’tan Rusya Başkonsolosluğuna taziye ziyareti

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Andrey Karlov için Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nu taziye ziyareti gerçekleştirdi.

CHP’li Canpolat’tan Rusya Başkonsolosluğuna taziye ziyareti

Paylaş

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nu taziye ziyareti gerçekleştirdi.

CHP Parti Meclisi Üyesi İdris Akyüz, CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Bekir Özcan ve il başkan yardımcılarıyla birlikte Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğunu ziyaret eden Canpolat, Başkonsolos Andrey Podelyshev’a başsağlığı diledi. Büyükelçi Karlov için açılan taziye defterini de imzalayan Canpolat, görüşme sonrasında konsolosluk önündeki alana karanfil bıraktı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Canpolat, Başkonsolos Karlov’un silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Türkiye'de uzun dönem görev yapan Karlov için baş sağlığı ziyaretine geldiklerini ifade eden Canpolat şunları söyledi: “Ülkemizde görev yapan büyükelçiyi koruyamadığımız için üzgünüz. Ülke adına özür dilemek gerekiyor, biz de özür diledik. Ortadoğu’da ve özellikle Suriye’de artık barış mesajlarının etkili olmaya başlayacağı bir dönemde böyle bir saldırının gerçekleşmesinde barış istemeyenlerin, barışı engellemek isteyenlerin etkili olduğu anlaşılıyor. Terör olaylarının hızla arttığı bir dönemde CHP olarak terör kimden, nereden ve nasıl gelirse gelsin her türlü teröre karşı mücadele edeceğimizi; barışın, demokrasinin ve özgürlüklerin yanında yer alacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum.” (İstanbulEVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Avrupa'daki MİT faaliyetlerine ilişkin soru önergesi verildi

SONRAKİ HABER

Ankara'da mobilya fabrikasında yangın çıktı: 5 işçi hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa