Çatalcaspor'dan ‘Arızalı’ açıklama

Çatalcaspor'dan ‘Arızalı’ açıklama

Çatalcaspor-Dersimspor maçındaki isim sansürlenme tartışmalarına Çatalcaspor Kulübü Başkanı Hasan Gökçe'den yanıt geldi.

Cem GÜL
İstanbul

Geçtiğimiz hafta sonu (18 Aralık Pazar) oynanan ve 2-1 Çatalcaspor’un galibiyetiyle sonuçlanan Çatalcaspor-Dersimspor maçındaki ‘tabeladaki sansür’ tartışmaları gündemdeki yerini koruyor. Maçtan sonra Dersimspor Başkanı Yardımcısı Özgür Korkmaz gazetemize değerlendirmelerde bulunmuş, tabeladaki sansürlenmeye ilişkin ‘ırkçı bir politikanın ürünüdür’ demişti. Tüm bu açıklamalara karşın Çatalcaspor yönetiminden de bir açıklama geldi.

Tabeladaki ‘XXXXSpor’ yazısının ‘iddia’ şeklinde vurgulandığı açıklama, Çatalcaspor Kulübü Başkanı Hasan Gökçe tarafından yapıldı. Çatalca’da insan ayrımının yapılmadığını belirten Gökçe; "Çatalcaspor her ne kadar bizim ise, Dersimspor da o kadar bizim. Bütün kulüpler bizim. Bu iddiaları kınıyorum. Maç oynanırken gerçekleşen elektrik kesintisinin ardından skorbordun dereceye girdiği birkaç dakikalık zaman diliminde böyle bir fotoğraf çekilip, dostluk ve kardeşlik dışı bir şekilde kullanılması bizleri spor camiası olarak üzmüştür. Tüm kayıtlar bizde mevcut. Çatalca'da insan ayrımı, memleket ayrımı yapılmaz" dedi.

‘MİSAFİRPERVERLİĞİMİZİ GÖSTERDİK’

Dersimspor Kulüp Müdürü Emre Yıldırım’ın ‘yabancı madde’ atılması sonucu kafasından yaralanmasına istinaden misafirperver davrandıklarını belirten Gökçe, bu misafirperverliklerini tüm konuklara gösterdiklerini söyledi. Gökçe konuya ilişkin; "Karşılaşma başlamadan önce konuk takımımız Dersimspor'un 500 kişi geldiği yönünde bize kulüp yöneticileri gelip bilgi verdi. Normalde 200 kişi alınabilmesine rağmen biz, gerek gözlemci ve gerekse temsilcinin yanında yaptığımız görüşmede, 15 kişi alınacak olan protokole bile 30 kişi alınmasını istedik. Sahaya girerken hem bizim takımımızın kaptanı, hem konuk takımımız Dersimspor'un kaptanı birbirlerine çiçek taktim etsinler diyen de biziz. Kısacası biz Çatalcaspor yönetimi olarak sanki kendi ilçemizin bir takımını ağırlarcasına misafirperverliğimizi ön plana çıkarttık. Bizim bu misafirperverliğimiz sadece Dersimspor'a yönelik değil ki! Biz bütün konuk takımlarımıza aynı misafirperverliği gösteriyoruz" açıklamalarında bulundu.

‘SKORBORD ARIZA VERMİŞ’

Skorbordda Dersim isminin sansürlenmesine yönelik iddiaları da değerlendiren Çatalcaspor Kulübü Başkanı Hasan Gökçe "Birinci saniye itibari ile tüm görüntüler bizde mevcut. Çatalcaspor ve Dersimspor kulüplerinin isimleri aynen yazıyor. Fakat hiçbir seyircinin dikkat etmediği bir anda 45. dakika'da elektriklerin gidip gelmesi sonrasında skorbord arıza vermiş. Arkadaşlarımız derhal olaya müdahale edip 46. dakikada skorbordu aynı şekilde düzenlemişler. Yani sadece bir dakikalık bir zaman diliminde birileri bu fotoğrafı çekmiş. Tabi bu konuda inanıyorum ki konuk takımımızın yöneticileri o bir dakikalık arızayı görmediler. Sadece bir dakika kadar kısa bir zaman. Federasyon Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Mustafa Baltacı da bizler ile birlikteydi. Daha sonrasında ise 60. dakikalarda 5 dakikayı bulan bir elektrik kesintisi yaşandı. O zaman zaten skorbord komple kapanıyor. 90. dakikada bile iddiaların tam aksine Dersimspor'un ismi skorborda yazılı bir şekilde duruyordu. Ve bunlar bizim elimizde ispatlı" diye konuştu. 

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Aralık 2016 13:32
www.evrensel.net