IŞİD, çocuklara yönelik mobil uygulama yaptı

IŞİD, çocuklara yönelik mobil uygulama yaptı

Uluslararası Koalisyon'un Sözcüsü Albay John C. Dorian, IŞİD'in mobil uygulama hazırlayarak çocukları etkilemeye çalıştığını söyledi.

IŞİD'e karşı oluşturulan Uluslararası Koalisyon'un Sözcüsü Albay John C. Dorian, IŞİD'in mobil uygulama hazırlayarak çocukları etkilemeye çalıştığını söyledi. Dorian, mobil uygulamada çocuklara Eyfel Kulesi, Big Ben, Özgürlük Heykeli gibi Batı'nın simge yapılarını yok etmelerinin telkin edildiğini belirtti.

IraqiNews'ün haberine göre Dorian basın toplantısında şu ifadeleri kullandı: "IŞİD çocukları intihar saldırılarında kullanıyor. Zehirli ideolojileriyle sorunlu bir jenerasyon yaratmaya çalışıyorlar. Bunun için bir mobil uygulama bile yaptılar. Uygulama, Arapça öğretmeyi hedefliyor gibi görünüyor ancak tank ve el bombası gibi şiddet ve aşırılık çağrısı yapan kelimeler öğretiyorlar. Çocuklar, Batı'ya yönelik saldırı düzenlemeye hazır olduklarını söylerlerse ödüllendiriliyorlar. Hedefler arasında Özgürlük Heykeli, Eyfel Kulesi Big Ben gibi yerler var." (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net
ETİKETLER IŞİD

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.