Tüm Bel-Sen'in 26. kuruluş yıl dönümü Kocaeli'de kutlandı

Tüm Bel-Sen'in 26. kuruluş yıl dönümü Kocaeli'de kutlandı

Tüm Bel-Sen'in kuruluşunun 26. yılı Kocaeli'de düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlikte mücadelenin devam edeceği vurgulandı.

Tüm Bel-Sen Kocaeli Şubesi, sendikalarının 26. yaşını şube binalarında kutladı.

KESK'e bağlı Eğitim Sen, SES, Yapı Yol-Sen ve ESM şube başkanlarının yanı sıra Tüm Bel-Sen eski şube başkanı Bedriye Yıldızeli'nin de katıldığı etkinlikte sendikal haklar ve demokrasi mücadelesinde 26 yılını geride bırakan sendikanın yerel yönetimler iş kolunda sendikal faaliyet yürüten ilk kurum olduğuna vurgu yapıldı.

Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş söz alarak, "Demokrasinin beşiği olarak sayılan yerel yönetimlerde çalışan emekçilerin gerçek örgütü Tüm Bel-Sen, sendikal haklar ve demokrasi mücadelesinde 26 yılını geride bıraktı. Kuruluş yıl dönümümüz hepimize kutlu olsun" dedi.

Karakuş daha sonra, 20 Aralık 1990 tarihinde 6 bin civarında kamu çalışanının 1618 kurucu üye dosyasını İstanbul Valiliğine teslim etmesiyle tüzel kişiliğine kavuşan Tüm Bel-Sen için, "Sendikamız büyük bir özveri ve yoğun emekle yoğrularak bugün 27. yılına ulaştı. Geride bıraktığımız, her biri azim ve kararlılık örnekleriyle dolu bu yıllara baktığımızda bugünlere öyle kolay gelinmediğini görüyoruz. Bu mücadelede binlerce arkadaşımız baskı ve engellemelerle karşılaştı. Birçoğumuza adli ve idari cezalar verildi. Kimi zaman sürgünlerle, kimi zaman gözaltı ve tutuklamalarla, kimi zaman da coplarla sindirilmeye, susmaya zorlandık. Ancak bunların hiçbirine teslim olmadık, sinmek veya yılmak bir yana bütün bu saldırılar mücadelemizle yaratacağımız gelecek güzel günlere olan kararlılığımızı ve direncimizi daha da artırdı" dedi.

'KAZANAN BİZ OLACAĞIZ'

Kazananların kendileri olacağını belirten Karakuş, "Emek, demokrasi, barış ve özgürlükler mücadelesinde 26 yılı geride bıraktığımız bugün bizler için sadece bir kutlama günü değil aynı zamanda mücadelemizi daha da ileri taşıma günüdür. Büyük özveri ve yoğun emekle yoğurduğumuz bu mücadelede kazanan biz olacağız. Çünkü özgürlüklerin daim olduğu bir ülkede eşitliği, kardeşliği ve barış içinde birlikte bir yaşamı yaratacak olanlar bizleriz" diye konuştu. Karakuş'un ardından eski şube başkanı Bedriye Yıldızeli de bir konuşma yaptı. (Kocaeli/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER Tüm Bel-SenKocaeli