Proje okulunda okuyan öğrencilere destek kartı

Proje okulunda okuyan öğrencilere destek kartı

İzmir’de öğrenci velileri, proje okulunda okuyan öğrencilere destek amaçlı yeni yıl kartı gönderdi.

İzmir Projeniz Değiliz Platformu, proje okuluna dönüştürülen okullarda okuyan öğrencilere yeni yıl kartı göndererek, öğrencilerin proje okulu uygulamasına karşı verdiği mücadeleye destek oldular.

İzmir Projeniz Değiliz Platformu, Bornova Merkez Postane önünde bir araya gelerek proje okuluna dönüştürülen okullarda okuyan öğrencilere destek amaçlı yeni yıl kartı gönderdi. İzmir’de Bornova Anadolu Lisesi, Cahit Koral Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nin gibi köklü üç okulun proje okuluna dönüştürülmesine öğretmenler, öğrenciler ve veliler tepki göstermişti.

Bugün de veliler üç proje okulunda okuyan öğrencilere, “Yaşanılan tüm olumsuzlukları geride bırakarak yeni yılı sevgi, barış ve umutla karşılamanız, sağlıklı, mutlu ve başarılı nice yeni yıllarınız olması dileğiyle. Sevgiyle kalın” yazılı destek kartlarını postaladı.

PROJENİZ DEĞİLİZ

Veliler adına açıklama yapan Nadiye Karlıca kartları öğrencilere, proje okulu uygulamalarına karşı verdikleri mücadele için destek amaçlı gönderdikleri belirtti. Milli Eğitim Bakan’ının PİSA testlerinin sonuçlarından sonra, “Bu sınava fen liseliler girseydi ilk üçe girerdik” sözünü hatırlatan Karlıca, “Eğitim sistemimizde ciddi sorunlar olduğunu biz veliler farkındayız. Ama bu sorunun çözümü eğitimimizin yüz akı olan sayısız değerli bilim insan, sanatçı, siyasetçi ve akademisyen yetiştiren bu kurumları bozup dağıtmaktan geçmemektedir. Eğitimdeki sorunları iyi işleyen bu okulları bozarak değil diğer tüm okulları onların seviyesine çıkararak sağlayabilirsiniz. Çocuklarımız için, ülkemizin aydınlık geleceği için projeniz değiliz diyoruz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net