Termikel'de araba çarpan kadın işçi yaşamını yitirdi

Termikel'de araba çarpan kadın işçi yaşamını yitirdi

Ankara Termikel fabrikasında malzeme almak için fabrika bahçesine çıkan işçi araba çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Termikel fabrikasında iş cinayeti meydana geldi. Soyismini öğrenilemeyen Sevda ismindeki kadın işçi, saat 14.00 sularında mesaiye başladıktan sonra malzeme almak için güvenliğin olduğu yere gitmek istedi. Montaj bantlarında çalışan işçiye, fabrika bahçesine çıktığı sırada Reva isimli şirketin yemek arabası çarptı. Kadın işçi hayatını kaybederken fabrika yönetimi bütün fabrikayı tatil etti. Bir işçi yaklaşık 40 dakika sonra hala ambulansın gelmediğini söyledi. 

FABRİKA İŞÇİNİN İSMİNİ BİZDEN DUYMUŞ

Bilgi almak için aradığımız Termikel'in Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ndeki bir yetkili olayı araştırdıklarını, henüz ellerinde net bir bilgi olmadığını savundu. Olay netleşince ilerleyen zamanlarda açıklamada bulunacaklarını söyledi. Fabrikada iş güvenliği uzmanlarının bulunduğunu ve gerekli önlemleri aldıklarını iddia etti. Yaşamını yitiren Sevda isimli işçinin soy ismini sorduğumuz yetkili, “İşçinin ismini de sizden öğrendim” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Tuğrul Boyner 10 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    REVA YEMEK ŞİRKETİ nin arabası geri vitese alıp geri geri gidilmesi yasak olan yolda arka dikiz aynalarina bakmadan kaldirımdaki kadını altına alıp arka tekerleğin kafasının üzerinden gecmesi ile defransiyel carklisına boynunun kesilmesini sağlamış ve bedeni iki tekerlek arasında kalaran orada ölmüştür.Sürücünün surucu belgesi ve SRC si yoktu.REVA firmasına bu tür denetimlerin ve kontrollerin neden yapilmadiğıda aldiğı ihalelerden ve o bolgede haraç alir mantiğı ile yemek satişından bellidir.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.