Figen Yüksekdağ: Rusya halklarına taziyelerimi iletiyorum

Figen Yüksekdağ: Rusya halklarına taziyelerimi iletiyorum

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ', avukatı aracılığıyla Rusya’nın Ankara Büyükelçisinin öldürülmesiyle ilgili taziye mesajı gönderdi. 

Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov’un siyasi bir suikast sonucu yaşamını yitirmesinin her bakımdan karanlık ilişkilerin devrede olduğu bir cinayet olduğunu belirten Yüksekdağ: “Bölgesel savaş çelişkileri ve savaş ortamının doğrudan sonuçlarından biridir. Bu cinayeti kınıyorum. Rusya Federasyonu Hükümeti’ne, Rusya halklarına ve Andrey Karlov’un ailesine baş sağlığı diliyor, taziyelerimi iletiyorum” dedi.

Yaşanan felaketin devlet kurumlarının umursamaz ve aymaz tutumlarından, ihmalkarlık, denetimsizlik ve sorumsuzluğundan kaynaklandığını ifade eden Yüksekdağ şunları söyledi: ”Hepimizin özlemi, bu ülkede böyle felaketlerin bir daha yaşanmadığı bir ortama kavuşmaktır.  Partimiz savaşa ve katliamlara karşı Ortadoğu'dan Kafkasya'ya Balkanlar’a; halklar arasında barış, kardeşlik ve dayanışma köprüsü olma misyonunu yerine getirme kararlılığıyla yoluna devam edecektir. Üzüntümü tekrar ifade ediyor ve başsağlığı dileklerimi yineliyorum.” (HABER MERKEZİ)
 

www.evrensel.net