Suriye: Halep tasarısının amacı yabancı ajanları kurtarmak

Suriye: Halep tasarısının amacı yabancı ajanları kurtarmak

Suriye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, BMGK'nin Halep tasarısının asıl amacının yabancı ajanları kurtarmak olduğunu söyledi.

Suriye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, BMGK'nin Halep tasarısının onaylanması sonrası konuştu.

Caferi, Suriye hükümetinin Halep kent merkezinin doğusunda halen cihatçıların kontrolünde olan mahallelerde bulunan yabancı askeri istihbarat yetkililerinden haberdar olduğunu belirtti. Caferi, BM gözlemcilerine tahliyeleri gözlemleme olanağı veren BMGK tasarısının da ana amacının bu yabancı ajanlara ve danışmanlara kuşatma altındaki bölgelerden eğittikleri cihatçılarla birlikte güvenli çıkış sağlama fırsatı vermek olduğunu söyledi.

Caferi, aralarında Türkiye, Suudi Arabistan, ABD, İsrail, Fas, Ürdün ve Katar vatandaşı istihbarat görevlilerinin bulunduğu 12 kişilik bir liste açıkladı. Caferi, bölgede bulunduğu iddia edilen görevlilerin isimlerini de verdi. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net
ETİKETLER Suriye

1 yorum yapılmış

  1. Güneş Onur 10 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Yok canıım..! Ne cihatçısı? Abartmayalım, "ılımlı" onlar. Yeni Türkiye'nin yeni tosuncukları. Bana sağcılar adam öldürüyor dedirtmezsiniz (70'ler, Sülo).

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.