19 Aralık 2016 21:55

Dışişleri Bakanlığı: Saldırı dostluğumuzu gölgeleyemez

Ankara’da Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesine ilişkin Dışişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklamalar geldi.

Dışişleri Bakanlığı: Saldırı dostluğumuzu gölgeleyemez

Paylaş

Ankara’da yaşanan saldırıya ilişkin Dışişleri Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan açıklamalar geldi.

‘Bu alçakça terörist saldırıyı lanetliyoruz’ diyen Dışişleri Bakanlığı, “Bu elim olay en geniş şekilde ve tüm boyutlarıyla tahkik edilecek olup, sorumlular Türk adaletinin önüne çıkarılacaktır. Bu saldırının Türkiye-Rusya dostluğunu gölgelemesine izin vermeyeceğiz. Bu zor günde Rus halkına ve devletine en kalbi taziyelerimizi sunuyoruz. Türkiye, Rusya’yla ve tüm diğer ortaklarıyla birlikte terörizmle mücadele için her türlü çabayı kararlılıkla göstermeye devam edecektir” dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise “Karlov'un hayatını kaybettiği hain terör saldırısını en güçlü şekilde kınıyorum. Karlov'un ailesine ve Rusya devleti ile halkına başsağlığı dilerim. Bu hain saldırının arkasında her kim varsa ortaya çıkarılacaktır. Bu alçak saldırının yarın Dışişleri Bakanımızla Rusya'da yapmayı planladığımız görüşmelerin hemen öncesinde gerçekleşmesi dikkat çekicidir” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Selcen: Saldırı görüşme öncesi gerçekleşti

SONRAKİ HABER

Sennur Sezer’in yaşamı tiyatro sahnesinde: Bir Şiirdir Sennur Sezer

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa