Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde işçi kıyımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde işçi kıyımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı taşeron şirkette yeni yıla az bir zaman kala işçi kıyımı yaşandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan 105 işçi bu akşam mesai bitimi işten atıldı. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan 112 işçinin de bu ayın sonunda işten çıkarılacağı bildirildi.

Park bahçeler müdürlüğünde görev yapan 270 taşeron işçi 23.08.2016 tarihinde işten atılmıştı. İşten atma kararı sonrası ihaleyi alan taşeron firma işten atma kararına ilişkin “biz firma olarak, az işçi ile çok iş yapacağız” demişti.

İşte atılan işçiler hiç bir kurum, kuruluş ve sendikanın kendilerine sahip çıkmadığını ifade ederek duruma tepki gösterdi.

BELEDİYEDE SÜRGÜN HAZIRLIĞI

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin emekçiler dönük sürgü hazırlığı içinde olduğu da ortaya çıktı. Destek Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ilgili birimlere yollanan bir yazıda “Başkanlığınız bünyesinde memur, sözleşmeli memur, işçi ve taşeron personelden verim alamadığınız veya yerlerinin değiştirilmesini talep ettiğiniz personellerin isimlerini ve unvanlarını 15.12.2016 saat: 17:00’e kadar tarafımıza bildirilmesi hususunda gereğini arz ederim” denildi. (Antalya/EVRENSEL)

www.evrensel.net