Bekaert grevi 12. gününde

Bekaert grevi 12. gününde

Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi Bekaert işçilerinin grev ateşi 12. gününde, dayanışmayla büyüyor.

Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi Bekaert işçilerinin grevi 12. gününe girdi. Greve destek ziyaretleri sürerken, Emek Partisi ise fabrikalara dağıttığı bildirilerle Bekaert grevini ve işçilerin taleplerini duyuruyor. 

8 Aralık günü greve çıkan patronun düşük zam dayatmasına karşı greve çıkan Bekaert işçileri, soğuk kış günlerinde ateş yakarak ısındıkları grev çadırında dayanışma için gelenleri de ağırlıyor. Birçok fabrikadan işçilerin boş bırakmadığı grev çadırı, kent halkı tarafından da ziyaret ediliyor. Üniversite öğrencilerinin de ziyaretlerde bulunduğu greve en son Alstom ve Baysan Kazan işçileri vardiyalarından çıkarak ziyarette bulundu. Greve Emekli-Sen Gölcük Şubesi ise büyük bir ekmek yaptırarak geldi, bu ekmeği işçilerle paylaştı. 

  • Alstom ve Baysan işçileri de grevdeki Bekaert işçilerini ziyaret etti.
  • Emekli Sen üyeleri direniş yerine, yaptırdıkları büyük bir ekmekle geldi.

BEKAERT GREVİNE ULUSLARARASI DESTEK

Öte yandan IndustriALL Küresel Sendikası, Bekaert Çelik Kord’da grevde olan Birleşik Metal-İş Sendikasına dayanışma ve destek mesajı yayınladı. Genel Sekreter Valter Sanches imzasıyla yayınlanan mesajda, “Sizlere, madencilik, enerji ve imalat sektörlerinde aralarında Türkiye’nin de olduğu 140 ülkeden 50 milyon işçiyi temsil eden IndustriALL Küresel Sendikası adına, 8 Aralık’tan bu yana Bekaert Çelik Kord fabrikasında grevde olan 400 işçiyle tam destek ve dayanışma mesajımızı iletmek amacıyla yazıyoruz. IndustriALL Küresel Sendikası, Bekaert Çelik Kord’u, işçilerin meşru taleplerini müzakere etmek için müzakere masasına dönmeye davet ediyor. Bekaert Çelik Kord’da grevde olan 400 işçiyle kararlı dayanışmamızı tekrar belirtiyoruz” ifadeleri kullanıldı. (Kocaeli/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 19 Aralık 2016 17:35
www.evrensel.net