Çocuklar için yapılan yardıma engel!

Çocuklar için yapılan yardıma engel!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Gebze Gençlik Kolları'nın çocuklar için düzenlediği yardım kampanyası Gebze Kaymakamlığı tarafından engellendi.

CHP Gebze Gençlik Kolları’nın ‘köy çocuklarına elini uzat kampanyası’ Kaymakamlık tarafından ‘okula siyaset giremez’ denerek engellendi.

Konuya ilişkin bir basın toplantısı düzenleyen CHP Gebze Gençlik Kolları Başkanı Esener Eşsiz, Gençlik Kolları Sekreteri Deniz Uçak, Kadın Kolları Başkanı Ülker Yiğit ve Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gökhan Avcı engellemelere rağmen köy okullarına yardımı gerçekleştireceklerini belirtti. Çocukların kitap, kırtasiye ve giyim yardımlarının yanında köy okullarının tamir ve bakımına dair kampanyanın engellenmiş olmasına anlam veremediklerini belirten Esener Eşsiz, “Çocuklarımız üzerinden siyasi rant elde etmek bizlerin değil, devlet eliyle verilen ücretsiz kitapların arasına Cumhurbaşkanı’nın fotoğrafını koyanların işidir” dedi.

CHP Gebze Kadın Kollarının İnsan Hakları Haftası nedeniyle kitap dağıtımına izin verilmemesine de değinen Eşsiz, “Bu tutum bizde kısacası mülki idarenin takdir yetkisini hakkaniyetli kullanmadığı kanısını uyandırmaktadır. Kentimizde devleti temsil eden en üst makamın tarafsız ve adaletli olmasını bekliyoruz. Toplumu bir arada tutan insani, vicdani ve ahlaki duyguların gelişmesi toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın artırılması ile mümkündür. Bu sebeple bu tip etkinliklerin teşviki yerine engellenmesi bizleri fazlasıyla üzmüştür” dedi.

Son dönem yaşananlarla birlikte iktidarın savaş söylemleri ve baskılarına karşı öncelikle gençlerin birlik içinde mücadele etmesi gerektiği de belirtilen açıklamada OHAL’in biran önce kaldırılması istendi. (Gebze/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 19 Aralık 2016 16:33
www.evrensel.net