Kupa-Voley kura çekimi yapıldı

Kupa-Voley kura çekimi yapıldı

2016 - 2017 Voleybol Sezonu Kupa-Voley kura çekimi Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi takımlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

2016 - 2017 Voleybol Sezonu Kupa-Voley kura çekimi Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi takımlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Ankara Green Park Hotel'de yapılan kura çekimine, TVF Başkanı Akif Üstündağ, TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp temsilcileri katıldı. 

TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış ise erkeklerde 1. devre müsabakalarının tamamlandığını hatırlatarak, şunları aktardı:  "1. devre sonunda puan durumunda ilk 4 sırayı alan takımlar, direkt final etabına katılacak. 5-12 sıralarda yer alan takımlar ise birbirleriyle eşleşecek. Müsabakalar, iki maç üzerinden oynanacak. Puan ve set sayı averajları üstün olan 4 takım final grubuna yükselecek, 4 takım elenecek. Set ve sayı eşitliğinde ise ikinci maçın yapıldığı yerde 15 sayılık altın set oynanacak. Kazanan finale yükselecek."

Nurtanış, erkeklerde final müsabakalarının 10-12 Ocak tarihlerinde Balıkesir'de, kadınlarda ise final maçlarının 15-17 Ocak'ta Ankara'da yapılacağını açıkladı.  

Kupada ilk maçlar 24 veya 25 Aralık, ikinci maçlar ise 28 veya 29 Aralık tarihlerinde yapılacak.

EŞLEŞMELER

EFELER LİGİ

Tokat Belediyesi Plevnespor-İnegöl Belediyespor

Afyon Belediyesi Yüntaş-Maliye Piyango 

Beşiktaş-Halk Bank

Şanlıurfa Memleketspor-Galatasaray HD Sigorta


VESTEL VENÜS SULTANLAR LİGİ

Ligde ilk devre mücadelesi henüz sonuçlanmadığı için, ilk maçlara ev sahipliği yapacak takımlar daha sonra belirlenecek. 


Nilüfer Belediyespor-İdmanocağı 

Beşiktaş-Halk Bank

Çanakkale Belediyespor-Bursa Büyükşehir Belediyespor veya Galatasaray 

Seramiksan-Sarıyer Belediyespor (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net