Nurcan Arslan davası ertelendi

Arkadaşlık teklifini reddettiği gerekçesiyle 11 kurşunla öldürülen Nurcan Arslan davasının 4. duruşması görüldü. Duruşma 13 Şubat’a ertelendi.

Arkadaşlık teklifini reddettiği gerekçesiyle Abdullah Melih Barış tarafından 11 kurşunla öldürülen Nurcan Arslan davasının 4. duruşması Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Tutuklu sanık Adli Tıp Kurumuna sevk edildiği gerekçe gösterilerek duruşmaya katılmazken duruşmada tanık beyanları alındı. Duruşma 13 Şubat tarihine ertelendi.

30 Ocak 2016’da İstanbul Küçükçekmece’de Abdullah Melih Barış’ın silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitiren Nurcan Arslan davasının 4. duruşması Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Davanın başından beri sanık ile müdafiler yüz yüze getirilmezken, sanık bu sefer de Adli Tıpta olduğu gerekçesiyle duruşmaya getirilmedi.

‘DÜNYA AHİRET KARDEŞİZ’ DEMİŞ

Baba Salih Arslan verdiği beyanda sanığı Tokat Almus ilçesindeki eczaneden tanıdığını sanık ile kızı Nurcan’ın arkadaşlık ilişkilerini fark ettiğini, sanık ile konuştuğunu, sanığın kendisine ‘Dünya ahiret kardeşiz” dediğini aktardı.

Olayı gören tanık Banu Erdoğan ise Arslan’ı kuaför dükkanından tanıdığını, iki kez dükkana geldiğini, tüm olaya şahitlik ettiğini, sanığın maktülü zorla bir site içerisine çekmeye çalıştığını, Arslan’ın sanığın elinden kurtularak “Gelmeyeceğim” diye bağırdığını anlattı. Sanığın üzerinden çıkardığı bir tabancayı maktüle yönelterek ona birkaç el ateş ettiğini, kafasını isabet aldığını dile getiren Erdoğan ayrıca sanığın “Bırakmayacaktın beni, sana beni bırakma dedim” sözlerini aktardı. Mahkeme heyeti tutuklu sanığın bir sonraki duruşmada hazır edilmesine karar vererek duruşmayı 13 Şubat 2017 tarihine erteledi.

‘YARGI ERKEĞİ KORUYOR’

Arslan’ın ailesi ve arkadaşları duruşması sonrası açıklama yaptı. Açıklamayı okuyan Nurcan Arslan’ın ablası Gülcan Arslan, kadın cinayetlerinin gün geçtikçe arttığını ve toplumun bu ölümleri kanıksadığını ifade etti. Arslan, “2016 yılında 223 kadın çeşitli bahanelerle katledildi. Kadınlar birer sayıdan ibaret değil. Biz bütün kadın cinayetlerinin politik olduğunu söylüyoruz. Erkek egemen yargının kadını değil erkeği koruduğunu gördük, öğrendik. Katil sanık ile yüz yüze gelme hakkımız elimizden alınıyor. Biz sonuna kadar davamızın arkasındayız ve katil en ağır cezayı alana kadar mücadele edeceğiz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 24 Aralık 2016 09:59
www.evrensel.net