Üç ilde HDP’ye gözaltı operasyonu

Üç ilde HDP’ye gözaltı operasyonu

Manisa, Şırnak ve Hakkari’de HDP üye ve yöneticilerine yönelik gözaltı operasyonları yapıldı.

HDP’ye yönelik üç ilde gözaltı operasyonu yapıldı. Manisa’da Terörle Mücadele Ekipleri ve Özel Harekat Polislerinin destek verdiği operasyonda aralarında HDP Şehzadeler, Alaşehir, Akhisar, Gölmarmara ve Sarıgöl ilçe eş başkanlarının bulunduğu 8 kişi “Örgüt üyeliği ve örgüt propagandası yapmak” iddiası gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 8 kişinin sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldükleri öğrenildi.

Şırnak'ta yapılan ev baskınlarında çok sayışa yurttaş gözaltına alındı. Aralarında İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahman Kılıç, Bilgin Kılıç, Nadir Kılıç ve Mehmet Çakar isimli yurttaşların da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Gözaltı gerekçileri öğrenilemeyen kişilerin İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, çeşitli nedenlerden dolayı 25 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde de polis, asker ve korucular ile ailelerinin Kayseri’deki saldırıya ilişkin yaptığı yürüyüşe tepki gösteren 1 kişi yürüyüşün ardından gözaltına alındı. Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada “halkı kışkırtmaya çalıştığı” gerekçesiyle gözaltına alınan kişinin kimliği ise açıklanmadı. (DİHABER)

www.evrensel.net