İnegöl Mobilya Sanayi Sitesi'nde yangın

Bursa'nın İnegöl ilçesi Mobilya Sanayi Sitesi'ndeki bir mobilya imalathanesinde yangın çıktı. Büyük maddi hasar meydana geldi.

Bursa'nın İnegöl ilçesi Mobilya Sanayi Sitesi'nde Nuri Kibaroğlu'ya ait iki katlı mobilya imalathanesinin ikinci katında yangın çıktı. 00.40'ta başlayan ve bitişikteki 7 işyerine çıkan sıçrayan yangın saat 2 sıralarında kontrol altına alındı.

YANGIN 3 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

Bursa ve ilçelerinden gelen takviye ekiplerle 19 araç 60 personelin müdahale ettiği yangın 3 saati aşkın bir süre ardından söndürüldü. 3 bin metrekare alanda etkili olan yangının çıkış nedenini belirlemek için itfaiye ekipleri soruşturmaya başladı.

Yangının çıktığı imalathane sahibi Nuri Kibaroğlu, ihracat için yapılan ve bugün (Pazartesi) gönderilmesi planlanan 500 bin liralık mobilyanın kül olduğunu söyledi. Yanan diğer işyerlerinde ise zararın daha az olduğu ve malların bir kısmının kısmen kurtarıldığını belirtildi. Yangınla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İşyerinde kimsenin çalışmadığı saatte çıkan yangında alevlerin kısmen zarar verdiği 1. Çayır sokaktaki üç apartmanda oturanlar da tedbir amaçlı tahliye edildi.

Yangında can kaybı ve yaralanan olmadı. (DHA)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 24 Aralık 2016 09:59
www.evrensel.net