29 Mart 2011 10:51

Komşuda yeni grev dalgası

Geçtiğimiz yıl üst üste grevlerin yaşandığı Yunanistan’da hükümetin sektörlerinde izlediği politikayı protesto eden doktorlar bugün 48 saatlik greve başladı. Öğretmenler ise yarın 24 saatlik greve çıkacak.Yunan medyası, sosyal sigortalar kurumu doktorlarının bugün başlattıkları greve, yarın da devlet hastaneler

Komşuda yeni grev dalgası

Paylaş

Yunan medyası, sosyal sigortalar kurumu doktorlarının bugün başlattıkları greve, yarın da devlet hastanelerinde görevli doktorların 24 saatlik grevle katılacaklarını duyurdu. Doktorların, sözleşmelerin yenilenmesi talebinde bulundukları belirtildi. Grev süresince hastanelerde acil ve güvenlik ekiplerinin görev yapacağı açıklandı.

OKULLAR KAPANMASIN DİYE

Öğretmenlerin yarın, okulların sayısının azaltılmasına yönelik uygulamayı protesto etmek amacıyla 24 saatlik grev yapacağı kaydedildi. Yunanistan’da eğitim alanındaki giderler azaltılarak, daha iyi bir eğitim sağlanmasına yönelik yeni uygulama çerçevesinde, ülke genelinde 1056 okulun kapatılmasının kararlaştırıldığı bildirilmişti.

Yunanistan Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, 2011-2012 eğitim yılı için geçerli olmak üzere, ülke genelinde ilk ve orta derecedeki, az sayıda öğrencisi bulunan 1933 okulun birleştirilerek, 877 yeni okul oluşturulmasının kararlaştırıldığı kaydedilmişti. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Devlet bakanlıkları kalkıyor

SONRAKİ HABER

Endonezya'da 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa