Engelliler, 'Engelliler Gecesi'ne kucakta taşındı

Engelliler, 'Engelliler Gecesi'ne kucakta taşındı

Özel Pınar Aynur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin engelliler günü için düzenlediği etkinlikte engelliler zor anlar yaşadı.

Tekirdağ'da belediye düğün salonunun ikinci katında Özel Pınar Aynur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin engelliler günü için düzenlediği etkinliğe tekerlekli sandalye ile gelen engelliler, asansör olmadığı için merdivenlerden sandalyeleri ile birlikte kucakta taşınmak zorunda kaldı. Baston kullanan engelliler ise yakınların yardımı ile inip çıkabildi. Salona güçlükle götürülen engelliler burada da sahneye çıkarken yine kucakta taşınmak zorunda kaldı. Engelli gençlerin hazırlayıp sunduğu gösteriler ilgiyle izlendi. Heyecandan şiirlerini ve şarkıları okumakta zorlanan gençlere salondan gelen alkışlar yardımcı oldu.

Engellilerden Mustafa Aysel’in annesi Emre Aysel, “Her zaman bu tür zorluklarla karşılaşıyoruz. Engelliler gününde 20 basamaklı merdivenleri çocuklarımız bizlerin  yardımıyla inip çıktı. Defalarca belediyeye başvurup, düğün salonuna asansör yapılmasını istedik. Ama yapılmadı. Şarköy’de 250 bedensel engelli var. Aynı şekilde hasta ve yaşlılar 20 basamaklı merdivenleri çıkmakta zorlanıyor”dedi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Aralık 2016 17:29
www.evrensel.net