CNN Türk'ten HDP'ye özür açıklaması

CNN Türk'ten HDP'ye özür açıklaması

CNN Türk “HDP binalarına saldırılar – Terörle mücadelede önemli rol oynuyor” alt başlığıyla servis ettiği haber için özür diledi.

CNN Türk, HDP binalarına dönük saldırılarla ilgili haberi bu sabah “HDP binalarına saldırılar – Terörle mücadelede önemli rol oynuyor” alt başlığıyla servis etti. HDP Genel Merkezi yaşanan olaya tepki gösterdi. CNN Türk'ten açıklama geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) binalarına dönük saldırılarla ilgili haberi CNN Türk televizyonu “HDP binalarına saldırılar -Terörle mücadelede önemli rol oynuyor” alt başlığıyla servis etti.

Alt başlığa başta HDP milletvekilleri olmak üzere birçok kişi sosyal medyada tepki gösterdi.

HDP Genel Merkezi twitter hesabından “Bu alt banda ilişkin bir açıklama bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK'TEN AÇIKLAMA 

Tepkiler üzerine CNN Türk yazılı açıklama yaptı.CNN Türk tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pazar sabahı 08.00 haber bülteninde, “HDP Binalarına Saldırı” haberi yayınlandığı sırada asla kabul edilemeyecek bir hata ekrana yansımıştır. Hem teknik hem de operatör hatasından kaynaklı yanlışlıkla bir önceki haberin alt başlığı ile, “HDP Binalarına Saldırı” haberinin üst başlığı birlikte kullanılmış ve hata fark edildiği an yayından alınmıştır. Bu vahim hatadan dolayı özür dileriz.

Bilinmelidir ki CNN Türk, Doğan Yayın İlkeleri doğrultunda insan hakları ve demokrasiye bağlılıkla yayıncılık yapar. Aynı zamanda ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde ‘terörle mücadele’ konusunda son derece hassastır.

Gerçekten kabul edilemeyecek bu hatadan dolayı, sorumlu kişiler hakkında da gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. (MEDYA SERVİSİ)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER CNN TürkHDP