Kuirfest’ten yeni bölüm: Queer Serıes

Kuirfest’ten yeni bölüm: Queer Serıes

6. Pembe Hayat Kuirfest, yeni bölümü 'Queer Series'i duyurdu.

Önümüzdeki ay İstanbul’da ve Ankara’da gerçekleşecek olan 6. Pembe Hayat Kuirfest, yeni bölümü “Queer Series”i duyurdu. 12-19 Ocak tarihleri arasında Ankara, 26-28 Ocak tarihleri arasında ise İstanbul semalarını gökkuşağı renklerine boyamaya hazırlanan 6. Pembe Hayat KuirFest sürpriz içerikleriyle takipçilerini şaşırtacak ve programıyla doyurucu bir festival deneyimi yaşatacak.

KuirFest, programında bu yıl, son zamanlarda LGBTİ karakterlere ve hikayelerine ev sahipliği yapan en önemli bağımsız dijital mecralardan biri haline gelen internet dizilerini mercek altına alıyor. Programda özel bir ilgiyi hak eden ‘Queer Series’ kapsamında bu ezber bozan yapımlardan ikisi KuirFest seyircisiyle buluşacak.

Florence Gagnon ve Chloe Robichaud tarafından hayata geçirilen Féminin/Féminin (2014), çeşitli yaşlardan lezbiyen, biseksüel, heteroseksüel altı arkadaşın hayatına odaklanan bir komedi. Her bölümde, Montreal’de yaşayan bu altı kadından birinin hikayesini merkeze alan dizi, mizahi olduğu kadar dokunaklı anlarıyla da kurmaca ve gerçeğin sınırlarında dolaşan bir yapım. Geçtiğimiz yıl KuirFest’te büyük ilgi toplayan Brezilya yapımı Kıyı (Beira-Mar, 2015) Filminin Yönetmenleri Filipe Matzembacher ve Marcio Reolon imzalı The Nest (2016) ise ordudan kaçan genç bir askerin, Bruno’nun kendini keşfetme sürecini anlatıyor. Uzun yıllar görmediği erkek kardeşini bulmak üzere yola çıkan Bruno, gittiği şehirde kardeşine ulaşamasa da kendini yepyeni bir ailenin içinde bulur. Kardeşinin arkadaşlarından oluşan bu kuirkomünite içinde Bruno, hem cinselliğini yeniden keşfedecek hem de kardeşine hiç olmadığı kadar yakın hissedecektir. Bir kendini bulma hikayesi olan The Nest, geçtiğimiz yılın en dikkat çeken LGBTİ temalı internet dizilerinden biri oldu. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Queer Series