Saldırılar nedeniyle spor alanlarında güvenlik artırıldı

Saldırılar nedeniyle spor alanlarında güvenlik artırıldı

Beşiktaş ve Kayseri'deki saldırıların ardından, Ankara'da spor bölgelerindeki güvenlik önlemlerinin artırılması kararı alındı.

Ankara Valiliği, 15 Aralık tarihli İl Spor Güvenlik Kurulu kararları gereğince, alınan güvenlik tedbirleri kapsamında; spor müsabakaları öncesi, esnası ve sonrasını kapsayacak şekilde güvenlik kuvvetlerince oluşturulan steril alan içerisine ve stadyum içinde bulunan otoparklara federasyon yetkililerinin araçları, takım otobüsleri, spor kulübü başkanlarının araçları, hakem araçları, yayıncı kuruluş araçları, sivil ve resmi görevli polis araçları, ambulans ve itfaiye dışında hiçbir araç alınmayacağını duyurdu. 

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İl Spor Güvenlik Kararları gereğince alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin "Bütün stat ve spor salonlarının çevresinde bulunan cadde ve yollara park ettirilmeyecektir. Bu nedenle spor müsabakalarına gelecek spor severlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için araçlarını belirtilen alanlardan daha uzak alanlara park ederek spor müsabakalarına gelmeleri gerekmektedir. Ayrıca; bütün stat ve salonlarda yapılacak müsabakalarda kesinlikle sırt çantası, valiz, el çantası gibi eşyalar alınmayacak olup, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları açısından bu gibi eşyaları getirmemeleri gerekmektedir" denildi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 17 Aralık 2016 16:38
www.evrensel.net
ETİKETLER Sporgüvenlik