Ayın Kitabı: Günışığı Kitaplığı

Ayın Kitabı: Günışığı Kitaplığı

PEN, 'Ayın Kitabı'nı 'Ellere idam ipi verildiği ortamda çocuklara çağdaş değerler kazandırmaya çalıştığı için' Günışığı Kitaplığı'na verdi.

Uluslararası PEN Türkiye Merkezi her ay seçtiği “Ayın Kitabı”nı açıkladı. PEN bu ay Günışığı Kitaplığı'nın tüm çocuk kitaplarını “Ayın Kitabı” ilan etti.

Yıl sonu yaklaşırken, ayın kitabı olarak Günışığı Kitaplığı'nın yayınladığı tüm çocuk kitaplarını seçmeye karar verdiklerinin açıklayan Uluslararası PEN Türkiye Merkezi açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İlkokul çocuklarına kin ve nefret aşılamak için idam ipi veren hasta ruhlu insanlar öğretmenlik yaparken, ortaokullarda tekbir getirme seansları düzenlenirken, evet "dindar ve kindar" bir nesil yetiştiriliyor... İşte bu ortamda  Günışığı Kitaplığı, Türkiye ve dünya yazarlarından seçtikleriyle, çocuklara çağdaş ve evrensel değerler kazandırmaya çalışıyor. Özenli seçimler, özenli örnekler, farklı yaş gruplarına seslenen çok geniş bir yelpazeye yayılan edebiyat eserlerini farklı yaş grubundaki çocuklara sunarken, onlara aynı zamanda okuma sevinci, edebiyat tutkusu aşılıyor. O kitapları tüm çocuklarımız okuyabilse, Türkiye'miz farklı olur…” (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net