17 Aralık 2016 06:59

Hüsnü Mahalli'nin hastaneye sevki istendi

Avukatları, felç riski taşıdığını belirterek Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin hastaneye sevki için savcılığa başvurdu.

Hüsnü Mahalli'nin hastaneye sevki istendi

Paylaş

2 Aralık 2016’da Halk TV'de yayınlanan Medya Mahallesi programında yapmış olduğu konuşma nedeniyle, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçlarından tutuklanan, transvers miyelit (omirilikte iltihaplanma), nöromotor, MS hastası 67 yaşındaki gazeteci Hüsnü Mahalli’nin avukatları savcılığa dilekçe vererek hastaneye sevk edilmesini talep etti.

Mahalli’nin avukatı Orhan Aydoğan, “Gözaltında iken sağlık durumunda farklılık olduğu için Cerrahpaşa’ya kaldırıldı. Bir gece burada kaldı. Doktorlar hastanede kalması gerektiğini söylemelerine rağmen Hüsnü Bey, özgür kalacağı düşüncesi ile sorumlu bir yurttaş olarak ifade vermek için adliyeye geldi. Durumu çok acil. Cezaevi koşullarında tek başına kalması mümkün değil. Her gün bacaklarına elektrikli şok yapılması gerekiyor. Eğer yapılmazsa felç olma ihtimali var” dedi.

KARARA İTİRAZ ETTİ

Nöbetçi İstanbul 9’uncu Sulh Ceza Hâkimi Mustafa Çakar tutuklama kararında Mahalli’nin üzerine atılı suçlar bakımından kuvvetli şüphe altında bulunduğunu belirtirken, tutuklama süresince gerektiğinde veya talebi olduğu takdirde tam teşekküllü hastanelere sevk edilerek tedavisinin yapılacağını ifade etti. Avukatlar aynı zamanda İstanbul nöbetçi 9’uncu Sulh Ceza Hâkimliği’ne de dilekçe vererek tutuklama kararına itiraz etti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Doğalgaz fiyatları artacak

SONRAKİ HABER

Tunus'ta öğretmenler çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa