29 Mart 2011 09:33

Oyuncuların da sendikası var

Sahne, Perde, Ekran ve Mikrofon Oyuncuları Sendikası (Oyuncular Sendikası) kuruldu. İstanbul Valiliği önünde toplanan Oyunculardan Mehmet Ali Alabora, Şebnem Sönmez, Tuba Erdem ve Murat Zubi ile Avukat Burhan Gün, sendikanın kuruluş bildirimini yapmak için emniyetten sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu ile görüştü.Basına kap

Oyuncuların da sendikası var

Paylaş

Sahne, Perde, Ekran ve Mikrofon Oyuncuları Sendikası (Oyuncular Sendikası) kuruldu. İstanbul Valiliği önünde toplanan Oyunculardan Mehmet Ali Alabora, Şebnem Sönmez, Tuba Erdem ve Murat Zubi ile Avukat Burhan Gün, sendikanın kuruluş bildirimini yapmak için emniyetten sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu ile görüştü.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmede Bakoğlu’na sendikanın bildirimini sunan heyet, dışarıda bekleyenler tarafından alkışlarla karşılandı.

Burada konuşan Mehmet Ali Alabora, 6 aydan bu yana aktif olarak sendika çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. “Ondan önce de bunun 1.5 yıllık bir hazırlığı var. Bugün de resmi olarak valiliğe bildirimizi yaptık” diyen Alabora, sendikaların bildirimle kurulduğunu ve bu bildirimle tüzel kişilik kazandığını ifade etti. Alabora, sendika kurmak için herhangi bir yerden izin almaya gerek olmadığını vurgulayarak, sendikaların bildirim usulü ile kurulduğunu anımsattı.

Oyuncular Sendikasının kurucu üyelerinin çoğunluğu ile sendika bildirimini gerçekleştirdiklerini dile getiren Alabora, “63 kurucu üyeli Oyuncular Sendikasını kurduk. Oyuncuların bir sendikal mücadeleye ihtiyacı olduğu zaten çok aşikar. Özellikle sinema ve televizyon sektöründeki son gelişmeler de tabii ki çok tartışılıyor ve konuşuluyor. Ancak bu çalışma, bu gelişmelerden çok daha önce başladı. Sendika yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ürünü” dedi. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

'AKP sömürüyü zirveye çıkardı'

SONRAKİ HABER

Endonezya'da 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa