Hatay'da şeriat isteyen cihatçılar bildiri dağıttı

Hatay'da şeriat isteyen cihatçılar bildiri dağıttı

Hatay’da Hizb-ut Tahrir üyesi cihatçılar Cuma namazına çağrı amacıyla bildiri dağıttı. Kent halkı tedirgin.

Suriye ordusunun Halep'te tekrar hakimiyet kurmasıyla birlikte cihatçılar bölgeden çıkarılmaya başlandı. Cihatçılara sahip çıkan AKP dünyayı Halep’e duyarsız kalmakla suçluyor.

Tüm bu gelişmelerin yanısıra hilafet çağrılarıyla tanınan Hizb-ut Tahrir üyesi cihatçılar, Hatay’da bildiri dağıtarak Cuma namazı sonrası Halep için yapılması planlanan yürüyüşe çağrı yaptı. Hataylılar ise şeriatçı grubun eylem çağrısından rahatsız.

Hizb-ut Tahrir imzali bildirilerde “Halep'te katliam var. Biz yürüyoruz, ordular neden duruyor” başlığı bulunuyor. Bildiride Reyhanlı Büyük Cami'de kılınacak cuma namazı sonrası yapılacak yürüyüşe katılım çağrısı yapıldı.

Evrensel’e konuşan Hataylılar ise bir çok eve akşam saatlerinde bildiriler bırakıldığını söyledi. Şeriat çağrısı yapan cihatçı bir örgütün, değişik inançlara sahip insanların bir arada yaşadığı Hatay’da bildiri dağıtmasına tepki gösteren halk, bunun özel bir amacı olduğunu düşünüyor. Vatandaşlar, şeriat propogandası yapan bir örgütün bu kadar açık şekilde kapılarına gelmesinden tedirginlik duyduklarını da ifade etti. (Hatay/EVRENSEL)

www.evrensel.net