31 Mayıs 2012 13:20

‘Gassal’ ilk kez seyirciyle buluşuyor

GENÇ Yönetmen Merve İnce’nin ilk yönetmenlik tecrübesi ‘Gassal’ 5 Haziran günü garajistanbul’da gerçekleştirilecek özel bir gösterimle seyirciyle buluşuyor!Ana kadrosunun başında dört kadının olduğu Gassal hem ekibiyle hem de konusuyla tam bır kadın filmi. İlk filmini çeken Merve İnce’nin

‘Gassal’ ilk kez seyirciyle buluşuyor

Paylaş

GENÇ Yönetmen Merve İnce’nin ilk yönetmenlik tecrübesi ‘Gassal’ 5 Haziran günü garajistanbul’da gerçekleştirilecek özel bir gösterimle seyirciyle buluşuyor!

Ana kadrosunun başında dört kadının olduğu Gassal hem ekibiyle hem de konusuyla tam bır kadın filmi. İlk filmini çeken Merve İnce’nin yazıp yönettiği filmin yapımcılığını Melis Berkman üstlendi. Filmin baş karakteri olan Gassal’ı Almanya ve Türkiye’de pek çok başarılı yapımda rol alan ve Fatih Akın’ın ‘Yaşamın Kıyısında’ filmiyle uluslararası arenada da ses getiren Nursel Köse canlandırıyor. Filmin görüntü yönetmeniyse Türkiye’de bu mesleğin bir kadın olarak öncüsü olarak addedilen Deniz Eyüboğlu.
Gassal 5 Haziran günü gerçekleşecek ilk gösteriminin ardından yurt dışında uzun bır festival yolculuğuna başlayacak. Film bu gösterimin ardından Avrupa’nın en önemli kısa film festivallerinden olan Detmold Uluslararası Film Festivali resmi programında gösterilecek.

Gassal uğradığı tecavüz sonucu bir kız çocuk sahibi olan, sonrasında ise kendini kızına ve tanrıya adayan Demet’in dramını ve içinde yaşadığı gerilimi anlatıyor. Demet karakteri sahip olduğu çizgi ile Türk sinemasında  yer alan kalıplaşmış “kadın” karakterlerinden farklı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.
(KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Vekillere ‘kayıp’ mektubu

SONRAKİ HABER

Venezuela'da muhalefet ve iktidar 1 Mayıs’ta sokakta olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa