Konca: Seferberlik ruhu ile direnerek kazanacağız

Konca: Seferberlik ruhu ile direnerek kazanacağız

HDP Milletvekili Besime Konca, avukatı aracılığı ile mesaj gönderdi: Özgürlük ve halkların kardeşliği için seferberlik ruhuyla mücadele edeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde tutuklanıp Kandıra F Tipi Cezaevine konulan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, avukatı aracılığıyla bir mesaj gönderdi. Konca mesajında, seferberlik ruhu ile mücadele edeceklerini ve mutlaka kazanacaklarını vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da gözaltına alınıp Batman’a getirilen Konca önce adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış ardından Batman Başsavcılığının itirazı üzerine Diyarbakır’da tekrar gözaltına alınıp “örgüt üyeliği” ve “örgüt propagandası” iddiasıyla aynı dosyadan iki defa tutuklanma kararı verilmişti. 

‘BU DEVLET 100 YILDIR ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİYE SAVAŞ AÇMIŞ’

Tutuklandıktan sonra Kocaeli Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevine konulan Konca, avukatları aracılığı ile Siirtli kadınlara ve halka bir mesaj gönderdi. Konca’nın gönderdiği mesajda şu ifadeler yer alıyor: “Siirtli kadınlara ve Siirt halkına selam ve saygılarımı gönderiyorum. Bize karşı topyekün seferberlik başlatanlar bilsinler ki bu devlet yüz yıldır özgürlük ve demokrasiye karşı seferberlik ilan etmiş. Biz de özgürlük ve halkların kardeşliği için seferberlik ruhuyla mücadele edeceğiz, mutlaka kazanacağız. Tüm halkımıza selam ve saygılar…” (DİHABER)

www.evrensel.net