NATO-Rusya Konseyi pazartesi toplanacak 

NATO-Rusya Konseyi pazartesi toplanacak 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO-Rusya Konseyinin, Ukrayna'daki durumu görüşmek üzere pazartesi günü toplanacağını açıkladı. 

Sputnik’in haberine göre, Stoltenberg, AB ülkelerinin devlet ve hükümet başkanları toplantısına katılmak üzere geldiği AB Konseyine girişte gazetecilere açıklamalarda bulundu. NATO'nun Rusya'yla ana diyalog kanalı olan NATO-Rusya Konseyini pazartesi toplantıya çağırdığını söyleyen Stoltenberg, büyükelçiler düzeyinde yapılacak toplantıda Ukrayna konusunun ele alınacağını bildirdi. 

Stoltenberg, "Bugün olduğu gibi, tansiyonun yüksek olduğu zamanlarda, Rusya'yla doğrudan diyalog içinde olmak her zamankinden daha önemlidir" dedi. NATO-Rusya ilişkileri, 2014'ün Mart ayında Kırım'ın Rusya'ya bağlanmasının ardından gerilemiş ancak NATO-Rusya Konseyi toplantıları bu sene yeniden başlamıştı. (DIŞ HABERLER)
 

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.