İstanbul’da Cuma günü için kar uyarısı

İstanbul’da Cuma günü için kar uyarısı

Yurdun önemli bir kesimini etkisi altına alan kar yağışı, yarın İstanbul’da da görülecek. Meteoroloji İstanbul için kar uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, İstanbul’da bugün yer yer etkili sağanak yağış görülecek. Yarın ise kar yağışı bekleniyor.

Soğuk hava tüm yurtta etkili oluyor. Kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Kütahya, Eskişehir, Ağrı ve Iğdır ile sabah saatlerinde Amasya, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde seyredecek. Çanakkale ve İstanbul çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz kıyıları ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetlice (30-50 Km/sa) esecek. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Aralık 2016 11:31
www.evrensel.net