12 vekil tutuklu ama Meclisteki fotoğraftan yine rahatsızlar

12 vekil tutuklu ama Meclisteki fotoğraftan yine rahatsızlar

HDP'nin tutuklu vekillerinin fotoğraflarının Mecliste bulunmasından yine rahatsız oldular. Partilerin grup başkan vekilleri toplantıya çağrıldı.

Meclis Genel Kurulunda tutuklu milletvekillerinin fotoğraflarının HDP sıralarında ve kürsüde bulundurulması bir kez daha krize yol açarken, Meclis Başkan Vekili Ayşe Nur Bahçekapılı partilerin grup başkan vekillerini toplantıya çağırdı. 

Tutuklu HDP’li milletvekillerinin Meclis Genel Kurulunda günlerdir kürsülerde tutulan fotoğrafları Meclis başkanı tarafından yeniden kaldırılmak istendi. Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın partilerin grup başkan vekillerinin acil olarak toplantıya çağırarak, fotoğrafların açılmamasını istemesi karşısında HDP, fotoğrafları hem kürsüde hem de HDP sıralarında tutmaya devam etmişti.  Meclis Başkan Vekili Ayşe Nur Bahçekapılı, tüm partilerin grup başkan vekillerini yeniden toplantıya çağırdı. HDP’li grup başkan vekillerinin tutuklu olmasından dolayı bir HDP’li milletvekili katılırken, toplantı gündeminin tutuklu milletvekillerinin fotoğraflarının kürsüde açılması olduğu bildirildi. (Ankara/DİHABER)

www.evrensel.net