Kapatılan derneklere baskın yapıldı

Kapatılan derneklere baskın yapıldı

KHK ile kapatılan dernekler arasında yer alan Dicle Fırat Kültür ve Sanat Derneği ile KURDÎ-DER binasına polis baskın yaptı.

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan dernekler arasında yer alan Dicle Fırat Kültür ve Sanat Derneği ile KURDÎ-DER binasına baskın yapan polis, bu binalarda arama yaptı.

Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan dernekler arasında yer alan KURDÎ-DER'in Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi'ndeki Genel Merkez binası polisler tarafından basıldı. Diyarbakır 5. Sulh Ceza Mahkemesi'nin arama kararı çıkarması ile yaklaşık 2 saat binada arama yapan polisler, dernekteki bilgisayarların hard disklerine el koydu. Aramanın son bulmasıyla Milli Emlak’tan gelen memurlar derneğin kapısını tekrar mühürledi. 

DİCLE FIRAT DERNEĞİ'NİN KİTAPLARINA EL KONULDU

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan kültürel faaliyetlerin yürütüldüğü Dicle Fırat Kültür ve Sanat Derneği'ne de polis baskın yaptı. Yaklaşık 2 saat süren aramanın ardından dernek binasındaki çok sayıda kitaba el konuldu. Polisler el koyduğu kitapları kolilerle zırhlı araçlara yerleştirerek yanlarında götürdü. (DİHABER)

www.evrensel.net